تبلیغات
ماشین های عرفان - نگاهی دقیق‌تر به هوندا سیویک 2016 تایپ R
 

نگاهی دقیق‌تر به هوندا سیویک 2016 تایپ R

سال 2011 آخرین نسل هوندا سیویک در اروپا معرفی شد، اما معرفی تایپ R زمان زیادی طول کشید. پس از طعنه‌ها و دشواری‌های بسیار و تست‌های رانندگی بی‌شمار و پنهان بالاخره در نمایشگاه خودروی ژنو خودروی جدید معرفی شد و اطلاعات رسمی خودرو در اختیار عموم قرار گرفت.

2016 Honda Civic Type R

2016 Honda Civic Type R

Honda-Civic-Type-R-012
اگر شما دنبال کیت بدنه غیرمعمول، بیش از 300 اسب بخار توان و بیشترین گشتاور بین تمامی مدل‌های قبلی این خودرو هستید، تمامی انتظارات شما توسط هوندا برآورده شده است تا نشان دهد انتظار چندساله‌ی ما بی‌ارزش نبوده است. اگر در کل دنیا کسانی باشند که بتوانند یک خودروی اسپرت محور جلوی تمام‌عیار تولید کنند، آن افراد مهندسان هوندا هستند و حداقل روی کاغذ تایپ R جدید طراحی منحصر به فرد و زیبایی دارد.

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R


بدنه

متأسفانه تمامی جزئیاتی که از سیویک R در نمایشگاه ژنو سال پیش معرفی شده بودند در مدل واقعی آن کاملاً وجود ندارند. از جمله چراغ‌های شبیه شاخ شیطان عقب ماشین که به زیبایی بر روی بال (کایت) عقب خودرو سوار شده بودند در مدل واقعی وجود ندارند. علی‌رغم این موضوع تایپ R جدید تسلیم نخواهد شد، چراکه هر سانتی‌متر از کیت بدنه زیبای آن مانند خودروهای تورهای مسابقه طراحی شده است. نمای چلوی خودرو تحت تأثیر دو دریچه شبکه ای بزرگ که در بالا و پایین نمای جلو قرار دارند، قرار می‌گیرد. هم‌چنین دو مکنده هوای کارآمد بر روی سپر کارگذاری شده‌اند تا هوای را به فضای موتور و سیستم ترمز جلوی خودرو مکش کند. شبکه روی سپر جلو باعث کاهش لیفت در سرعت‌های بالا می‌شود، هم‌چنین این شبکه باعث حرکت هوا در قسمت تقریباً مسطح زیرین خودرو می‌شود و با ایجاد اثر ونتوری خودرو را به سمت جاده می‌کشد.

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R


نمای جانبی خودرو نیز از لحاظ طراحی کاملاً متأثر از خودروهای مسابقات رالی است. چراکه دریچه‌های هوای تعبیه شده در قسمت بالا و پشت چرخ‌های جلوی خودرو بر روی بدنه کاملاً قابل مشاهده هستند. چرخ‌ها نیز در این مدل 19 اینچی شده‌اند و از تایرهای 235/35 R190 مخصوص تایپ R در آن استفاده شده است. هم‌چنین گلگیرها و دامنه‌های بالای چرخ‌های جلو نیز دوباره طراحی شده‌اند و ازنظر آئرودینامیکی تقویت شده‌اند. قسمت عقب خودرو جایی است که تقریباً تمامی جادوی بدنه در آن اتفاق افتاده است، حتی اگر به زیبایی مدل مفهومی آن که سال 2013 معرفی شده بود نباشد. خوشبختانه سیستم خروجی 4 اگزوزه آن همانند مدل مفهومی معرفی‌شدهٔ آن طراحی شده است.
ابعاد بدنه
طول 4,390 MM (172.83 Inches)
عرض 1,878 MM (73.93 Inches)
عرض(همراه با آینه‌ها) 2,065 MM (81.29 Inches) (including door mirrors)
ارتفاع 1,466 MM (57.71 Inches) (unladen)
فاصله مرکز چرخ عقب و جلو 2,594 MM (102.12 Inches)
فاصله‌ی دو چرخ جلویی 1,605 MM (63.18 Inches)
فاصله‌ی دو چرخ عقب 1,528 MM (60.15 Inches)
فاصله محور و کف شاسی 118 MM (4.64 Inches) (with driver)
2016 Honda Civic Type R

2016 Honda Civic Type R


طراحی داخلی
در قیاس با طراحی خارجی، طراحی کابین خیلی عجیب به نظر نمی‌آید هرچند به علت جزئیات اسپرت آن شباهتی با سیویک های نوع اقتصادی ندارد. شیفتر دنده خودرو، به‌مانند تمامی سیویک های تایپ R از آلیاژ آلومینیوم ماشینی می‌باشد. صندلی‌های جلو نیز کمی عمق دار طراحی شده‌اند تا دسته‌های آن ایمنی جانبی لازم را در پیچ‌های تند و تیز ایجاد کنند.
Honda Civic Type R Interior

Honda Civic Type R Interior


صندلی‌ها با روکشی قرمز و مشکی پوشانده شده‌اند، این رویه‌ها با افکتی گل‌کلمی و دوخت دو رویه ای قرمزرنگ طراحی شده‌اند، این روکش‌ها با فرمان اسپورتی که با چرم پوشانده شده است همراه شده است. فرمان نیز با چرمی قرمزرنگ و دوخت دو رویه ای قرمز همراه با علامتی چرمی و قرمزرنگ در ساعت 12 فرمان تزئین شده است. پس‌زمینه‌ی قرمز در جای‌جای اتاق خودرو دیده می‌شود، از داشبورد و ستون ابزار تا دکمه “R+” که شتاب خودرو را افزایش می‌دهد این تم رنگی عیان است.
پیشرانه
موتور توربوشارژر 2 لیتری 4 سیلندر خودرو موتوری کاملاً با قدرت برای این خودرو است، حتی صفحه دور موتور در 7000 دور در دقیقه قرمز رنگ (حالت هشدار) می‌شود، موتور توربوشارژر تایپ R با قابلیت تزریق مستقیم و تکنولوژی سوپاپ VTEC که به ایجاد گشتاور بیش تر کمک می‌کند، 306 اسب بخار توان و 400 نیتون-متر گشتاور، بیش از همه مدل‌های تایپ R پیشین، تولید می‌کند. در خالت استاندارد گیربکس این مدل 6 سرعته دستی با شیفتر کوتاه است که قدرت موتور را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. این خودرو در 5.7 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعتان 270 کیلومتر بر ساعت است، بیشتر از هر خودروی دیگر در این کلاس.
Honda Civic Type R

Honda Civic Type R


سیستم تعلیق جلوی خودرو معروف به سیستم تعلیق مخور دو اتصاله استرات این خودرو به‌سادگی انتقال گشتاور را 50% بیشتر از سیویک استاندارد کاهش می‌دهد، هم‌چنین سیستم نوسان گیری چهار نقطه ای حدید آن نیروی میرایی را وقتی “R+” توسط راننده فعال می‌شود 30% افزایش می‌دهد. هوندا اشاره ای به دیفرانسیل لغزش محدود نکرده است، پس به‌احتمال زیاد این سازنده خودرو دوباره به سیستم کنترل ترمز-قعالی که پیچیدن‌ها را کندتر می‌کند و سیستم هدایت گشتاور برای ایمنی بیشتر روی خواهد آورد که خبری بد برای عاشقان پیست است.
Honda Civic Type R

Honda Civic Type R


مشخصات پیشرانه
مدل VTEC TURBOموتور 2 لیتری تزریق مستقیم
نوع 4 پیستون برای هر سیلندر
حجم موتور 1996
بور(قطر سیلندر) x استروک(پیستون) 86.0 x 85.9
ضریب فشردگی 9.8
خروجی توان 306 HP @ 6,500 RPM
گشتاور 295 LB-FT @ 2,500 RPM
0-to-100 km/h (62 mph) 5.7 seconds
حداکثر سرعت 270 KM/H (167 MPH)
گیربکس 6 سرعته دستی

سیستم تعلیق و ترمزها
هوندا اطلاعات زیادی در مورد سیستم تعلیق تایپ R ارائه نکرده است، اما آن‌ها ادعا کرده‌اند که تلاش بسیاری کرده‌اند تا بیشترین چسبندگی را در این مدل ایجاد کنند. برای سیستم تعلیق بهتر این مدل، دارای اسپویلر قوی در پشت، پخش‌کننده هوای عقب خودرو و کانال جداکننده هوا در جلو است. هم‌چنین دامنه‌های جانبی و کف صاف خودرو به چسبندگی این هاچ بک روی جاده کمک می‌کنند.

Civic Type R

Civic Type R


برای توقف این هاچ بک 306 اسب بخاری سیستم ترمز 4 پیستون برمبو با کالیپرهای جلو و دیسک 350 میلی‌متری، استفاده شده است. این ترمزها پشت چرخ آلیاژی 19 اینچی که با لاستیک 235/35ZR19 پوشیده شده است، پنهان شده‌اند.
Civic Type R

Civic Type R


قیمت
فعلاً خبر رسمی در مورد قیمت وجود ندارد، اما گران‌ترین سیویک موجود در حال حاضر 25255 پوند قیمت دارد، پس پیش‌بینی ما برای تایپ R قیمتی حدود 31000 پوند است.
Civic Type R

Civic Type R

رقیب‌ها

فورد فوکوس RS

فورد اخیراً فوکوس RS 2016 را معرفی کرده است، این خودرو بهتر از انتظارات به نظر می‌رسد. موتور 2.3 لیتری اکوبوست آن حداقل 315 اسب بخار توان تولید می‌کند. بسیاری از پیش‌بینی‌ها توان تولیدی این موتور را 350 اسب بخار تخمین زده‌اند.

موتور را دنده دستی 6 سرعته همراهی می‌کند که توان آن را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. سیستم AWD پیشرفته آن می‌تواند 70% توان موتور را به مخور عقب منتقل کند یا 100% توان را به یکی از چرخ‌ها بدهد. قیمت این مدل کماکان مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود قیمت آن حدود 30000 پوند باشد.

فولکس‌واگن گلف R

گلف R هاچ بک دیگری است که تایپ R باید با آن رقابت کند، در بریتانیا این مدل حدود 30150 پوند قیمت دارد، قیمتی مشابه با پیش‌بینی ما برای تایپ R.

زیر کاپوت این خودرو موتور 2 لیتری توربوی 4 سیلندر آن قرار دارد که 292 اسب بخار توان و 380 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. این توان توسط گیربکس 6 سرعته دستی یا سیستم دابل کلاچ DSG به محورها انتقال می‌یابد. با اضافه شدن سیستم چهار چرخ متحرک 4MOTION، گلف R در 5.3 ثانیه با دنده دستی و 4.9 ثانیه با سیستم دنده DSG به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. طبیعتاً تایپ R نمی‌تواند به این اعداد برسد، به‌علاوه گلف R اسم یک پسر مسابقه ای را نیز یدک نمی‌کشد.

نتیجه‌گیری
همواره تایپ R جدید یک خودروی باشکوه است، و البته مدل همراه با توان 306 اسب بخاری حتی بهتر از این وصف‌هاست. با این همه اگر دوباره این مدل فقط در اروپا عرضه شود نمی‌توان امید زیادی به آن داشت. قطعاً حمل‌ونقل آن به آمریکا هزینه‌بر خواهد بود اما در آمریکا افرادی هستند که هر هزینه ای برای داشتن این هاچ بک حاضرند بپردازند. با عرضه فورد فوکوس RS در آمریکا این خودروساز آمریکایی هوندا را به مبارزه می‌طلبد و باید منتظر ماند و دید آیا هوندا به این مبارزه وارد خواهد شد یا خیر؟

Civic Type R

Civic Type R

نوع مطلب : خودرو های ژاپنی / هوندا، 
برچسب ها : 2015، بررسی فنی و تخصصی، هوندا سیویک،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 19 خرداد 1398 09:56 ب.ظ

It is in reality a nice and helpful piece of info. I'm happy that you just shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.
شنبه 14 مرداد 1396 11:47 ق.ظ
Someone essentially help to make significantly articles I'd state.
This is the first time I frequented your web page and up to now?
I amazed with the research you made to make this actual
submit incredible. Great activity!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ماشین های عرفان
keep calm and love cars
درباره وبلاگ

در این وبلاگ می توانید آخرین اخبار روز دنیای خودرو و گزارشات تصویری و متنی را مشاهده کنید.

مدیر وبلاگ : عرفان محمد حسینی
نظرسنجی
آیا از مطالب این وبلاگ راضی هستید؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozarمارا در اینستاگرام دنبال کنید

محک


کد لوگو حمایت از تیم تراکتور

مرجع کد آهنگ

همکاری با وبلاگ در زمینه نویستدگی

مسابقه وبلاگ برتر

مسابقه وبلاگ برتر

سفارش تبلیغات در وبلاگ ماشین های عرفان

سفارش تبلیغات در وبلاگ ماشین های عرفان

سفارش تبلیغات در وبلاگ ماشین های عرفان

سفارش تبلیغات در وبلاگ ماشین های عرفان

سفارش تبلیغات در وبلاگ ماشین های عرفان

سفارش تبلیغات در وبلاگ ماشین های عرفان

همکاری با وبلاگ در زمینه نویستدگی